Lidhje

Dhuna në familje, problemet me riintegrimin e grave të mbijetuara


Dhuna në familje, problemet me riintegrimin e grave të mbijetuara
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:52 0:00

Në Kosovë gratë e mbijetuara të dhunës në familje kanë të drejtë qëndrimi në strehimore për gjashtë muaj. Veprimtarët e kësaj fushe thonë se kjo është kohë e pamjaftueshme për të siguruar pavarësimin dhe riintegrimin e tyre në shoqëri, që konsiderohet ndër sfidat më të mëdha

XS
SM
MD
LG