Lidhje

Gërma “Z”, simbol i propagandës ruse


Gërma “Z”, simbol i propagandës ruse
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Që kur nisi agresioni rus në Ukrainë, gërma “Z” u përdor nga Rusia si një mënyrë për të identifikuar automjetet ushtarake. Por tani është bërë një simbol propagandistik brenda Rusisë dhe Ukrainës, thonë studiuesit.

XS
SM
MD
LG