Lidhje

SHBA: Kosova dhe Serbia i përcaktojnë vetë përparësitë në politikën e jashtme


SHBA: Kosova dhe Serbia i përcaktojnë vetë përparësitë në politikën e jashtme
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Serbia mblodhi të premten Këshillin e Sigurisë Kombëtare, për të diskutuar, siç u tha, situatën e krijuar pas kërkesës së Kosovës për t'u anëtarësuar në Këshillin e Evropës. Beogradi akuzoi Kosovën për shkelje të marrëveshjes së Uashingtonit të shtatorit të vitit 2020

XS
SM
MD
LG