Lidhje

Rizvanolli: Marrëveshja me MCC-në, do të ndihmojë për pavarësinë energjitike të Kosovës


Rizvanolli: Marrëveshja me MCC-në, do të ndihmojë për pavarësinë energjitike të Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:18 0:00

Qeveria e Kosovës dhe Korporata Amerikane Sfidat e Mijëvjeçarit kanë finalizuar në Uashington një marrëveshje “kompakt” me vlerë prej 236.7 milionë $. Ministrja e Ekonomisë tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se 202 milionë $ janë grant nga MCC, pjesa tjetër bashkëfinancim nga Kosova

XS
SM
MD
LG