Lidhje

Blinken në Gjermani dhe Francë, ndërsa Finlanda kërkon anëtarësimin në NATO


Blinken në Gjermani dhe Francë, ndërsa Finlanda kërkon anëtarësimin në NATO
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken po viziton Gjermaninë dhe Francën për të zhvilluar takime në NATO dhe për çështjet e tregtisë. Finlanda ka deklaruar ndërkohë se dëshiron të anëtarësohet në NATO për shkak të sulmit të Rusisë në Ukrainë.

XS
SM
MD
LG