Lidhje

Ulqin, studiuesit vlerësojnë punën e albanologut Milan Shuflaj


Ulqin, studiuesit vlerësojnë punën e albanologut Milan Shuflaj
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Në Ulqin po mbahet një simpozium shkencor lidhur me kontributin e punës së albanologut kroat Milan Shuflaj. Studiues dhe albanologë të rajonit theksuan rëndësinë e veprave të gjuhëtarit Shuflaj, për historinë dhe kulturën e shqiptarëve të Ballkanit.

XS
SM
MD
LG