Lidhje

SHBA dhe Meksika hapin dyert për refugjatët ukrainas


SHBA dhe Meksika hapin dyert për refugjatët ukrainas
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Në qytetin meksikan të Tijuanës janë mbledhur mijëra ukrainas që shpresojnë të kërkojnë azil dhe të hyjnë në Shtetet e Bashkuara për arsye humanitare. Korrespondentja e Zërit të Amerikës, Celia Mendoza njofton nga kufiri mes dy vendeve.

XS
SM
MD
LG