Lidhje

NATO diskuton për anëtarësimin e shpejtë të Finlandës dhe Suedisë


NATO diskuton për anëtarësimin e shpejtë të Finlandës dhe Suedisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Finlanda njoftoi sot zyrtarisht synimin e saj për t’u anëtarësuar në NATO ndërsa shumë nga vendet e aleancës shprehën optimizëm për një proces të shpejtë anëtarësimi si për Finlandën edhe Suedinë, megjithë kundërshtitë e papritura të Turqisë.

XS
SM
MD
LG