Lidhje

Ish drejtuesit e Veteranëve të UÇK-së dënohen me nga 4 vjet e gjysmë heqje lirie


Ish drejtuesit e Veteranëve të UÇK-së dënohen me nga 4 vjet e gjysmë heqje lirie
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Nën akuat "për pengim të personave zyrtarë në kryerjen e detyrave zyrtare, frikësim të dëshmitarëve dhe shkelje të fshehtësisë së procedurës", Gjykata e Posaçme e Kosovës me seli në Hagë shpalli fajtorë drejtuesit e Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj.

XS
SM
MD
LG