Lidhje

Shqipëri, dakortësi mes Alibeajt dhe socialistëve për dy raundet e ardhshme për presidentin


Shqipëri, dakortësi mes Alibeajt dhe socialistëve për dy raundet e ardhshme për presidentin
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Në Shqipëri, përfaqësuesit e grupeve parlamentare të socialistëve dhe demokratëve ranë sot dakort që në dy raundet e ardhshme për zgjedhjen e presidentit, kandidaturat të propozohen nga opozita. Vendimi u mor gjatë një takimi ku morën pjesë dhe grupet e tjera parlamentare të së djathtës.

XS
SM
MD
LG