Lidhje

Studimi, shifra të ulëta mbi fuqizimin e grave dhe fëmijëve


Studimi, shifra të ulëta mbi fuqizimin e grave dhe fëmijëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Në Shqipëri, vetëm 1 për qind e grave vlerësohen si të fuqizuara dhe vetëm 6 për qind e fëmijëve të anketuar kanë arritur mirëqenien në të gjitha standartet. Ky është përfundimi i një studimi, që publikoi sot Organizata World Vision me temën “Gra të fuqizuara, fëmijë të fuqizuar”.

XS
SM
MD
LG