Lidhje

Kurti: Për t’i normalizuar marrëdhëniet, Serbia duhet të ndryshojë


Kurti: Për t’i normalizuar marrëdhëniet, Serbia duhet të ndryshojë
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:55 0:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha në një intervistë me Zërin e Amerikës se njohja e ndërsjellë duhet të jetë ne qendër të normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë, e cila duhet të ndryshojë qasjen e saj dhe të orientohet nga perëndimi.

XS
SM
MD
LG