Lidhje

Kongresi amerikan miraton 40 miliardë dollarë për Ukrainën


Kongresi amerikan miraton 40 miliardë dollarë për Ukrainën
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Senati amerikan miratoi një fond prej 40 miliardë dollarësh për ndihmë humanitare dhe ushtarake për Ukrainën. Presidenti Joe Biden pritet ta nënshkruajë ligjin, pikërisht në momentin kur po përfundonin fondet miratuara më herët këtë vit.

XS
SM
MD
LG