Lidhje

SHBA mbështet kërkesat e Suedisë dhe Finlandës për anëtarësim në NATO


SHBA mbështet kërkesat e Suedisë dhe Finlandës për anëtarësim në NATO
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Presidenti Joe Biden përshëndeti të enjten me entuziazëm vendimin e Finlandës dhe Suedisë për të kërkuar anëtarësimin në NATO. Anëtarësimi i tyre do të zgjeronte aleancën me dy nga ushtritë më moderne të Evropës pikërisht në kufirin veriperëndimor të Rusisë.

XS
SM
MD
LG