Lidhje

Kosovë, sindikatat e punëtorëve protestojnë për pagat


Kosovë, sindikatat e punëtorëve protestojnë për pagat
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Në Kosovë sindikatat e punëtorëve protestuan sërish me kërkesat për mbështetje financiare për punonjësit publik deri sa të miratohet ligji për pagat, i cili sipas qeverisë është ende në procesin e hartimit. Protestës iu bashkua edhe Sindikata e Arsimit dhe për rrjedhojë shkollat publike u mbyllën

XS
SM
MD
LG