Lidhje

Ekspertët, Turqia kërkon vëmendjen e Presidentit Biden


Ekspertët, Turqia kërkon vëmendjen e Presidentit Biden
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Presidenti turk Recep Tajip Erdogan, i cili ka kundërshtuar anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO, zhvilloi sot telefonata me udhëheqësit e të dyja vendeve. Presidenti Erdogan i tha kryeministres suedeze se Ankaraja priste hapa konkretë për trajtimin e shqetësimeve të Turqisë.

XS
SM
MD
LG