Lidhje

Ekspozitë mbi aktivitetin e Kryqit të Kuq amerikan në Shqipëri në vitet 1919-1921


Ekspozitë mbi aktivitetin e Kryqit të Kuq amerikan në Shqipëri në vitet 1919-1921
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Në qytetin e Shkodrës u çel sot ekspozita me fotografi "Shpirti i Amerikës", kushtuar mbështetjes që dhanë vullnetarët e Kryqit të Kuq Amerikan në shërbimin mjekësor shqiptar, strehimin e fëmijëve jetimë, ngritjen e shkollave dhe institucioneve të para humanitare në Shqipërinë e viteve 1919-1921.

XS
SM
MD
LG