Lidhje

Gjen. Begaj: SHBA i jep Shqipërisë 17 milionë dollarë për ushtrinë


Gjen. Begaj: SHBA i jep Shqipërisë 17 milionë dollarë për ushtrinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:11 0:00

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, gjeneral Bajram Begaj thotë vendi i tij është në koordinim të plotë me SHBA përsa u takon aftësive mbrojtëse dhe ndihmës për Ukrainën. Gjenerali Begaj thotë se SHBA ka dhënë së fundmi 17 milionë $ për ushtrinë e Shqipërisë

XS
SM
MD
LG