Lidhje

Studimi: Rritet numri i miliarderëve dhe pabarazia ekonomike


Studimi: Rritet numri i miliarderëve dhe pabarazia ekonomike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Miliarderët e botës e kanë rritur pasurinë e tyre me triliona dollarë, që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit, ndërsa vendet më të varfëra po luftojnë me rritjen e çmimeve të mallrave dhe rritjen e borxhit. Këto janë gjetjet e një studimi të sapo publikuar nga organizata bamirëse Oxfam.

XS
SM
MD
LG