Lidhje

Eskpertë ushtarakë analizojnë strategjinë e re ruse në Ukrainë


Eskpertë ushtarakë analizojnë strategjinë e re ruse në Ukrainë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Në fillim të sulmit, zyrtarët rusë thonin se qëllimi i luftës në Ukrainë ishte çmilitarizimi dhe denazifikimi i Ukrainës. Ekspertët thonë se strategjia e Rusisë në Ukrainë deri tani ka rezultuar e dështuar.

XS
SM
MD
LG