Lidhje

Universiteti Gallaudet, diplomohen të shurdhërit dhe personat me vështirësi në dëgjim


Universiteti Gallaudet, diplomohen të shurdhërit dhe personat me vështirësi në dëgjim
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Universiteti Gallaudet në Uashington organizoi ceremoninë e parë të diplomimit që kur filloi pandemia COVID-19. Ky është i vetmi universitet në botë ku studentë të shurdhër, të verbër dhe me vështirësi dëgjimi jetojnë dhe mësojnë njëkohësisht në dy gjuhë, në anglisht dhe në Gjuhën e Shenjave.

XS
SM
MD
LG