Lidhje

Kosovë, problemet e pakicave me qasjen në arsim


Kosovë, problemet e pakicave me qasjen në arsim
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Në Kosovë organizatat joqeveritare në vazhdimësi tërheqin vërejtjen për problemet me qasjen në arsim të fëmijëve nga komunitetet rom, ashkali, egjiptian. Braktisja e shkollës, mungesa e kushteve dhe diskriminimi janë disa nga problemet me të cilat përballen fëmijët nga këto komunitete.

XS
SM
MD
LG