Lidhje

BE-ja kërkon mënyra të reja për të ndihmuar Ukrainën


BE-ja kërkon mënyra të reja për të ndihmuar Ukrainën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian vazhduan sot një takim dy-ditor të nivelit të lartë që synon të ndëshkojë Rusinë pas sulmit të Ukrainës dhe të forcojë ekonominë e shkatërruar të vendit. Udhëheqësit e BE-së ranë dakord të hënën vonë të ndalojnë dy të tretat e importeve të naftës ruse.

XS
SM
MD
LG