Lidhje

Ruajtja e kulturës ukrainase


Ruajtja e kulturës ukrainase
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

UNESCO ka verifikuar dëmtimin e të paktën 120 qendrave kulturore në Ukrainë. Për të ruajtur trashëgiminë kulturore të vendit, UNESCO, organizatat Blue Shield Danimarka dhe American IT po ftojnë civilët për të ndihmuar në ruajtjen e vlerave të vendit të tyre.

XS
SM
MD
LG