Lidhje

Në Kosovë zhvillohet parada e gjashtë e krenarisë


Në Kosovë zhvillohet parada e gjashtë e krenarisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Me moton "edhe n’shtet edhe n’familje", në Prishtinë u mbajt të enjten parada e gjashtë e krenarisë në mbështetje të të drejtave të komunitetit LGBT. Përfaqësues të tyre thanë se familja dhe shteti janë institucionet që më shumti po diskriminojnë këtë komunitet.

XS
SM
MD
LG