Lidhje

Lufta në Ukrainë, fermerët shqiptarë rikthehen tek mbjellja e drithërave


Lufta në Ukrainë, fermerët shqiptarë rikthehen tek mbjellja e drithërave
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:11 0:00

Sanksionet kundër Rusisë dhe lufta në Ukrainë po rrisin çmimet globale të drithërave dhe kjo po ndikon edhe në Shqipëri. Specialistë të bujqësisë shohin si domosdoshmëri rikthimin e mbjelljesë së drithërave për të cilat interesi ka rënë gjatë viteve të fundit

XS
SM
MD
LG