Lidhje

Britani, greva më e madhe hekurudhore në 30 vjet


Britani, greva më e madhe hekurudhore në 30 vjet
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Në Britani nisi sot greva më e madhe hekurudhore në 30 vjet pasi dhjetëra mijëra punonjës u larguan nga vendet e punës, për shkak të një mosmarrëveshjeje mbi pagat, kushtet e punës dhe sigurinë, ndërsa rrjeti hekurudhor përpiqet të dalë nga vështëritë e shkaktuara nga pandemia e koronavirusit.

XS
SM
MD
LG