Lidhje

Vetoja ndaj Shkupit në BE, sinjale shprese nga Bullgaria


Vetoja ndaj Shkupit në BE, sinjale shprese nga Bullgaria
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Një vendim i opozitës bullgare për të mbështetur heqjen e vetos ndaj Maqedonisë së Veriut ka nxitur sot shpresat për zhbllokimin e mundshëm të nisjes zyrtare të bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin europian mes Brukselit dhe Tiranës e Shkupit.

XS
SM
MD
LG