Lidhje

BE pritet të miratojë statusin e vendit kandidat për Ukrainën


BE pritet të miratojë statusin e vendit kandidat për Ukrainën
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, shprehu besimin të enjten se udhëheqësit e BE-së do të votojnë në favor të dhënies së statusit të vendit kandidat Ukrainës. Udhëheqësit e 27 vendeve anëtare që janë mbledhur në Bruksel pritet të vendosin edhe për Moldavinë dhe Gjeorgjinë.

XS
SM
MD
LG