Lidhje

Kirby: SHBA e angazhuar të mbështesë Ukrainën


Kirby: SHBA e angazhuar të mbështesë Ukrainën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Shtetet e Bashkuara janë të përqëndruara që të sigurohen se Ukraina mund të vazhdojë të mbrojë veten dhe sovranitetin e saj, tha ish-zëdhënësi i Pentagonit dhe koordinatori për komunikim i Këshillit të Sigurisë Kombëtare John Kirby në një intevistë për Zërin e Amerikës.

XS
SM
MD
LG