Lidhje

Si po i përdor Rusia grupet neo-naziste për të përhapur kaos


Si po i përdor Rusia grupet neo-naziste për të përhapur kaos
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Rusia duket se është bërë një strehë e sigurt për grupet neo-naziste apo për grupe supermacistësh së bardhë. Analistët thonë se Kremlini i përdor këto grupe për të shkaktuar kaos në Shtetet e Bashkuara dhe Evropë, edhe pse në mënyrë të rreme pretendon se po lufton neo-nazistët në Ukrainë.

XS
SM
MD
LG