Lidhje

Rëndësia strategjike e bazës ajrore “Eielson” në Alaskë


Rëndësia strategjike e bazës ajrore “Eielson” në Alaskë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:25 0:00

Ndërsa agresioni rus në Ukrainë ka hyrë në muajin e katërt, më shumë trupa amerikane janë nisur drejt Evropës për të mbrojtur krahun lindor të NATO-s. Por kërcënimi në rritje nga Rusia dhe Kina ka bërë që Uashingtoni të përqendrohet jo vetëm në lindje, por edhe në veriun e largët.

XS
SM
MD
LG