Lidhje

Kërcënimet globale në qendër të takimit të nivelit të lartë të G-7


Kërcënimet globale në qendër të takimit të nivelit të lartë të G-7
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Presidenti amerikan Joe Biden shkoi në takimin e nivelit të lartë të shtatë demokracive më të zhvilluara dhe liberale, në një periudhë të vështirë, kur lufta në Ukrainë nuk po tregon shenja se po shkon drejt fundit, ndërsa Kina vazhdon të ketë ambicie për shtrirjen e ndikimit në të gjithë botën.

XS
SM
MD
LG