Lidhje

Sondazhi: 40 % e votuesve amerikanë kundër rrëzimit të ligjit për abortin


Sondazhi: 40 % e votuesve amerikanë kundër rrëzimit të ligjit për abortin
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Për shumë dekada, amerikanët kanë qenë të ndarë mbi çështjen e debatueshme të abortit dhe mbi rastet se kur ai duhet të jetë i ligjshëm. Gjykata e Lartë e përmbysi ligjin ekzistues të premten, duke thënë se Kushtetuta nuk u garanton grave të drejtën për abort.

XS
SM
MD
LG