Lidhje

Komuniteti serb feston përvjetorin e Betejës së Kosovës


Komuniteti serb feston përvjetorin e Betejës së Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Grupe pjesëtarësh të komunitetit serb morën pjesë sot në manifestimet në Gazimestan afër Prishtinës, me rastin e 633 vjetorit të Betejës mesjetare të Kosovës. Përgjatë manifestimeve serbët bën thirrje në mbështetje të Rusisë dhe kundër pavarësisë së Kosovës

XS
SM
MD
LG