Lidhje

Takimi i NATO-s: Çfarë armësh të reja i janë premtuar Ukrainës?


Takimi i NATO-s: Çfarë armësh të reja i janë premtuar Ukrainës?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Ndërsa udhëheqësit e NATO-s u takuan në Madrid këtë javë, Ukraina kërkoi armë të rënda për të mposhtur agresionin rus. Por çfarë është premtuar dhe sa janë realizuar premtimet ?

XS
SM
MD
LG