Lidhje

Kuvendi i Shqipërisë miratoi Rezolutë për genocidin në Srebrenicë


Kuvendi i Shqipërisë miratoi Rezolutë për genocidin në Srebrenicë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Në Tiranë, Kuvendi miratoi sot një Rezolutë për kujtimin dhe nderimin e viktimave të gjenocidit në Srebrenicë. Rezoluta dënon prirjet për ta mohuar këtë gjenocid, si dhe masakra e krime të tjera kundër njerëzimit në hapësirën e ish-Jugosllavisë.

XS
SM
MD
LG