Lidhje

Zëri i Amerikës sjell dokumentarin "Për Oqeanin"


Dokumentar - Për Oqeanin
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:29 0:00

Dokumentar - Për Oqeanin

Tre të rinj luftojnë kundër mbetjeve plastike në oqeane përmes edukimit, pastrimit të plazheve dhe nismave për ndryshime ligjore në Tijuana të Meksikës.

Orlando Anaya, së bashku me Abraham Garcian dhe Osman Sanmiguelin, hodhën hapin e parë dhe të guximshëm për të frymëzuar të rinjtë, ndërsa ndryshimet klimatike vazhdojnë të kërcënojnë planetin Tokë dhe kujdesi për oqeanet bëhet një domosdoshmëri edhe më urgjente.

XS
SM
MD
LG