Lidhje

Protesta para Kuvendit për Butrintin, gati rrëzimi i dekretit të Metës


Protesta para Kuvendit për Butrintin, gati rrëzimi i dekretit të Metës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Në Tiranë, Kuvendi pritet të rrëzojë sot dekretin e presidentit Meta për rishikimin e marrëveshjes mbi menaxhimin e Parkut të Butrintit. Ndërsa Aleanca për Mbrojtjen e Butrintit zhvilloi një protestë në hyrje të Kuvendit dhe njoftoi se do ta paditë marrëveshjen në Gjykatën Kushtetuese.

XS
SM
MD
LG