Lidhje

Burgu i Prishtinës shndërrohet në muze


Burgu i Prishtinës shndërrohet në muze
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:55 0:00

Burgu i Prishtinës, në të cilin mijëra shqiptarë janë mbajtur dhe torturuar gjatë kohës së regjimit serb, është shndërruar në një muze që dëshmon një pjesë të dhimbshme të historisë së shqiptarëve.

XS
SM
MD
LG