Lidhje

Shqipëri, rënia e blegtorisë vë në vështirësi prodhuesit tradicionalë


Shqipëri, rënia e blegtorisë vë në vështirësi prodhuesit tradicionalë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

Rënia e numrit të krerëve në blegtori po vë në vështirësi disa qindra prodhues të vegjël tradicionalë të nënprodukteve të qumështit në Shqipëri. Prodhuesit thonë se po bëjnë përpjekje të përballojnë rritjen e kostove dhe të ruajnë mjeshtëritë e vjetra të përpunimit të qumështit.

XS
SM
MD
LG