Lidhje

Rëndësia e marrëveshjes për drithin mes krizës globale të ushqimit


Rëndësia e marrëveshjes për drithin mes krizës globale të ushqimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Ekspertët mendojnë se marrëveshja përfaqëson një arritje të rëndësishme politike, në veçanti për Rusinë. Sipas OKB-së, palët kanë rënë dakord në Stamboll të bëjnë të mundur që sasi të konsiderueshme ushqimesh dhe plehu kimik të eksportohen nga tre porte kryesore të Ukrainës.

XS
SM
MD
LG