Lidhje

Luftëtarë ukrainas dhe vullnetarë të huaj pengojnë përparimin e rusëve


Luftëtarë ukrainas dhe vullnetarë të huaj pengojnë përparimin e rusëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Qyteti Izium është vija e fundit e frontit ku ushtarë ukrainas dhe vullnetarë të huaj, po pengojnë përparimin e forcave ruse në lindje të Ukrianës. Batalionit “Karpatet Sich” thotë se është i vendosur në angazhimin e tij në këtë luftë që po vjen duke u ashpërsuar.

XS
SM
MD
LG