Lidhje

Ndryshime në qeveri, Rama largon Ahmetajn


Ndryshime në qeveri, Rama largon Ahmetajn
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama njoftoi sot disa ndryshime në kabinetin e tij, duke shkarkuar zëvendës-kryeministrin Arben Ahmetaj, i cili ishte dhe ministër Shteti për Rindërtimin. Posti i zëvendës-kryeministrit ju besua ministres së Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku.

XS
SM
MD
LG