Lidhje

Vizita e kryediplomatit Lavrov kthen vëmendjen e Rusisë tek Afrika


Vizita e kryediplomatit Lavrov kthen vëmendjen e Rusisë tek Afrika
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Ndërsa vazhdon agresioni në Ukrainë, Rusia ka intensifikuar përpjekjet e saj globale për të fituar mbështetje me një udhëtim zyrtar në katër vende afrikane nga ministri i saj i jashtëm. Ndonëse Moskës i janë shkëputur lidhjet nga Perëndimi, dyert janë ende të hapura për Rusinë në Azi dhe Afrikë

XS
SM
MD
LG