Lidhje

Historia e ndarjes Tajvan-Kinë


Historia e ndarjes Tajvan-Kinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:25 0:00

Kina e sheh Tajvanin si një krahinë të shkëputur dhe është zotuar se një ditë do ta rimarrë atë, ndërsa udhëheqësit e Tajvanit thonë se është sovran

XS
SM
MD
LG