Lidhje

Çfarë dihet për tregtarin rus të armëve, Viktor Bout


Çfarë dihet për tregtarin rus të armëve, Viktor Bout
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Propozimi i SHBA ndaj Rusisë për lirimin e të burgosurve amerikanë në Rusi, basketbollistes Brittney Griner dhe ish marinsit, Paul Whelan, përfshin shkëmbimin me tregtarin rus të armëve, Viktor Buout. Por cili është Viktor Bout, i njohur ndryshe si “tregtari i vdekjes”

XS
SM
MD
LG