Lidhje

Indo-Paqësori kërkon mbështetjen e NATO-s mes tensioneve Kinë-Tajvan 


Indo-Paqësori kërkon mbështetjen e NATO-s mes tensioneve Kinë-Tajvan 
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Kina filloi të enjten manovra ushtarake në ujërat përreth Tajvanit, në shenjë hakmarrjeje ndaj vizitës së Kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan. Aleatët e rajonit të Indo-Paqësorit po kërkojnë të forcojnë aleancën me Perëndimin dhe NATO-n të ndikuara nga veprimet e Pekinit

XS
SM
MD
LG