Lidhje

Prodhimi i kriptomonedhave dhe dëmi ndaj mjedisit


Prodhimi i kriptomonedhave dhe dëmi ndaj mjedisit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Kompjuterat që prodhojnë kriptomonedha përdorin një sasi të madhe energjie dhe ndërsa industria po rritet me shpejtësi, po ashtu po rriten edhe shqetësimet për ndikimin e saj në mjedis.

XS
SM
MD
LG