Lidhje

Dokufest, festivali i filmit dokumentar dhe të shkurtër në Prizren


Dokufest, festivali i filmit dokumentar dhe të shkurtër në Prizren
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Në Prizren po mbahet edicioni i 21-të i festivalit të filmit dokumentar, i njohur si “Dokufest”, në të cilin këtë vit shfaqen mbi 250 filma. Festivali, këtë vit kthehet plotësisht në formën klasike, pas dy edicioneve të kaluara që u kufizuan për shkak të pandemisë së Covid-19.

XS
SM
MD
LG